Obec Poříčí u Litomyšle

Úřední deska| Usnesení ZO| Kalendář akcí| Základní informace
Kontakt

Obec
POŘÍČÍ
u Litomyšle

 

570 01 Poříčí
tel.: 461 638 231

starosta: Bartoš František
mobil: +420 731 183 315
starosta@obecporici.cz

Úvod

OBEC POŘÍČÍ U LITOMYŠLE

DRŽITEL ZLATÉ MEDAILE V RÁMCI SOUTĚŽE ENTENTE FLORALE EUROPE 2018.

Slavnostní vyhlášení soutěže Entente Florale Europe 2018 v irském Tullamore 22. 9. 2018

Už samotná účast v této soutěži, zejména v západní Evropě prestižní soutěži,  znamenala pro naší obec největší úspěch v novodobé historii obce. Současně to byla odměna a poděkování všem občanům za dlouholetou práci, kterou dotváří celkový obraz naší obce.

Do Tullamore tak odjížděla naše 8mi členná delegace s obrovským očekáváním, jak že nás komise, která naší obec navštívila 17. 7. 2018, opravdu ohodnotí. Celý pobyt jsme si opravdu užívali tak, jak to u nás umíme. Pohodová přátelská atmosféra, kterou jsme snad přenesli na delegaci Pardubického kraje vedenou hejtmanem p. Martinem Netolickým, tak na senátorskou delegaci v čele se senátorkou Zdeňkou Hamousovou a senátorem Janem Horníkem či velvyslance ČR v Irsku p. Petra Kynštetera.

Účast na vyhlášení pojala naše obecní delegace jako reprezentaci České republiky, Pardubického kraje a obce samotné. Myslím si, že Česká republika byla v Irsku vidět a toto vše ještě umocnil okamžik, kdy z úst předsedy komise p. Rudiho Geerardyna zaznělo, že jsme zlatí. V tento okamžik jsme dali volný průběh naším emocím a s neskutečnou radostí jsme přebírali toto významné ocenění. Pro mě osobně a já doufám, že i pro ostatní členy naší delegace, se jedná o nezapomenutelný zážitek. Po důstojných oslavách jsme se tak těšili do svých domovů. To jsme však ještě netušili, že nás čeká další překvapení a další emotivní zážitek. Při příjezdu do obce nás o půl třetí v noci čekalo u kulturního domu v Poříčí velké množství občanů, se kterými jsme se tak rádi podělili o naše zážitky a dojmy.

Je velice příjemné, když vidíte, že v podstatě celá obec vnímá toto ocenění jako velmi prestižní pro všechny občany, což dokazuje výzdoba v oknech jednotlivých domů, která tam stále visí. Smekám před našimi občany a je pro mě obrovskou ctí být jejich starostou, starostou tohoto velkého, úžasného a pospolitého týmu.

František Bartoš

starosta obce

Článek z Pardubického kraje

Článek ze Svitavského deníku

 

HOLDER OF THE GOLD MEDAL IN ENTENTE FLORALE EUROPE COMPETITION 2018.

More information about the award will come soon!

OFICIÁLNÍ STRÁNKY / OFICIAL WEBSITES

FACEBOOKOVÁ STRÁNKA / FACEBOOK PAGE

FOTOGRAFIE / PHOTOS

CS:

Obec Poříčí u Litomyšle, nositel Zelené stuhy České republiky za r. 2017 v rámci soutěže Vesnice roku, bude v letošním roce reprezentovat Českou republiku v evropské soutěži Entente Florale Europe, jehož pořadatelem je Evropské sdružení pro květiny a krajinu (A. E. F. P), které je mezinárodním neziskovým sdružením, jehož cílem je společenský a kulturní rozvoj, se zaměřením na zahradnictví, cestovní ruch a životní prostředí.

V úterý 17. července 2018 navštívila naší obec hodnotitelská komise tvořená zástupci evropských států, kterými jsou Rakousko, Belgie, Česká republika, Neměcko, Maďarsko, Irsko, Itálie, Nizozemsko a Slovinsko. Komise hodnotila obec v různých kritériích, kterými jsou např.  plánování a rozvoj, trvale udržitelné a zastavěné území, krajina, zelené plochy, cestovní ruch a další.

Pro obec Poříčí u Litomyšle je účast v této soutěži velikou ctí, ale zároveň obrovským závazkem a výzvou k důstojné reprezentaci obce, kraje a především celé republiky.

Více o soutěži na oficiálních stránkách http://www.entente-florale.eu/ nebo na Facebookové stránce https://www.facebook.com/efeurope/ .

EN:

Poříčí u Litomyšle, the winner of the Green Ribbon of the Czech Republic in the 2017 Village of the year contest, will represent the Czech Republic in the Entente Florale Europe competition this year, organized by the European Association for Flowers and Landscape (A. E. F. P) an international nonprofit association the goal of which is social and cultural development, with focus on horticulture, tourism and the environment.

On Tuesday, July 17, 2018, the evaluation committee visited our village formed by representatives of the European states - Austria, Belgium, Czech Republic, Germany, Hungary, Ireland, Italy, the Netherlands and Slovenia. The committee evaluated our municipality by various criteria such as Planning and Development, Sustainable and Built Environment, Landscape, Green Spaces, Tourism and more.

For Poříčí u Litomyšle the participation in this competition is a great honor, but also a huge commitment and a challenge of a dignified representation of the municipality, the region and above all the whole republic.

More about the competition you can find on the official website http://www.entente-florale.eu/ or their Facebook page https://www.facebook.com/efeurope/.

 

KULTURNÍ A SPOLEČENSKÉ AKCE

Systém značení v Přírodní rezervaci Maštale
Projekt je financován z prostředků Revolvingového fondu MŽP

Více informací najdete na stránkách mastale.cz

      Statistické údaje:

Statut města:  Ne
Počet částí:  3
Katastrální výměra:  650 ha
Počet obyvatel:  490
Z toho dospělí: 385
Průměrný věk:  38
Pošta:  Ano
Kanalizace (ČOV):  Ano
Vodovod: Ano
Plynofikace: Ano

undefined

 

 

 

 

Sousední obce a města:

Obec Desná u Litomyšle

 

Obec Budislav

 

Obec Dolní Újezd

 

Obec Horní Újezd

Město Litomyšl

Město Polička

 

Město Proseč

Obec Lubná

Povodňový plán obce:

   

 

Aktuality z obce

9. září 2019

Informace o vyhlášení 5. výzvy na kotlíkové dotace v...

2. září 2019

...

18. července 2019

POŠKOZENÍ MISIJNÍHO...

27. května 2019

VOLBY DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU Ve dnech 24. - 25. 5. 2019 proběhly volby do...

4. dubna 2019

Rozpis stomatologických lékařů pro náš region o víkendech a...
Zpravodaj obce Poříčí
(přidáno 4. července 2019)
(přidáno 5. dubna 2019)
(přidáno 9. ledna 2019)
Mikroregiony a obce
Redakční systém MaRS 2.2 ▪ 2012 © regrafika ▪ Studio DAMI