AFL

PLAYERS POŘÍČÍ MISTREM LIGY!

Mistrem Amatérské florbalové ligy ("AFL") se pro sezonu 2012-2013 stal tým PLAYERS POŘÍČÍ! O rozhodující gól se ve finálovém souboji proti týmu Žabiček postaral "dědek" Emánek a tak po výhře 7:6 v prodloužení poprvé v historii putoval mistrovský pohár do Poříčí. Všem playerům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci obce!

TÁÁÁK JSME PRVNÍ NO A CÓÓÓÓÓ! :-)

Tým Players Poříčí vyhrál Amatérskou Florbalovou Ligu. Letošní ročník byl úspěšný od samého začátku. Hráči postoupili ze základní části do play off z prvního místa. Cestu do finále si museli probojovat dvěma výhrami přes tým Fenix z Osíka. Stav série skončil pro Poříčí 2:0 na zápasy. Finále se hrálo také na dva vyhrané zápasy. V první sérii se našemu týmu proti Žabičkám z Litomyšle moc nedařilo. Prohráli 1:4. Žabičkám sebevědomí stoupalo, ale naši hráči se nenechali zastrašit a bojovali dál. To se projevilo hned při druhém zápase, kdy měli dobrou formu a vyhráli 8:6. Výsledný stav 1:1 na zápasy a čekalo se na rozhodující hru. Třetí duel série o pohár a tedy i Mistra AFL byl od začátku velmi vyrovnaný. Jednou se dařilo více Litomyšli, podruhé nám, ale rozdíl proměněných gólů nebyl většinou větší než jeden. Zápas nakonec skončil 6:6 a přišlo prodloužení. Nervozita stoupala a poříčští fanoušci skandovali víc a víc. Prodloužení nakonec bylo velmi krátké. Časomíra se zastavila na hodnotě 60:45, kdy Emanuel Hanyk vstřelil vítězný a tím pádem i zlatý gól. Přišlo pár vteřin neuvěření, ale poté se na sebe všichni spoluhráči sesypali a začalo se slavit. Výhra je zásluhou všech kluků v týmu. Jeden zápas se daří více jednomu, druhý zápas druhému, ale každý z nich se vždy snaží podat co největší výkony. Players Poříčí reprezentují: Vejrych Michal, Bartoš Lukáš a Jiří, Hanyk Eman, Fulík Jan, Kmošek Ladislav a Jan, Rejman Miroslav a Jan, Dvořák Radek, Skála Jan, Mlejnek Miroslav, Boštík Marek, Vostřel František, Kusý Marek, Rohan Jan, Stráník František, Pospíšil Josef a Kulhavý Milan. Je obdivuhodné, že se při tak hektické době, pracovně nebo školně zaneprázdnění kluci dokážou sejít, trénovat a vyhrávat.

Chvíle radosti, nadšení, euforie a oslav připomínaly Nagano. Nezbývá než dodat: „Hoši děkujem“!